02191691075

پشتیبانی 24 ساعته

تهران ، خیابان ستارخان ، باقرخان

پلاک 117 ، طبقه دوم واحد 3

02191691075

پشتیبانی 24 ساعته

ملاقات حضوری شنبه تا پنج شنبه

از ساعت 8 صبح تا 8 عصر

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری شرکت | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری رستوران | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری مغازه | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری فروشگاه | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری سازمان | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری موسسه | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری آموزشگاه | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری تولیدی | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری کانون تبلیغات | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری رفتر مهندسی | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری دفتر وکالت | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری دفتر حقوقی
آنچه در این پست میخوانید
Rate this post

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری موضوع بحث ما در این مقاله است. طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری ازمواردی است که مدیران باید به آن توجه کنند.

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری باعث میشود شما باداشتن سربرگ های حرفه ای یک سر و گردن از رقیبان خود بالاتر باشید.

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری در هرشرکتی بسیار زیاد است.

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری را در این مقاله با فرتاک بیاموزید.

سربرگ:

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری چگونه است؟سربرگ ،برگه ای است که بطور معمول در قطع A4  21 * 7/29 سانتیمتر ارائه می شود و برای انجام امور نامه نگاری ادارات و موسسات یا اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیرد. مواردی که امکان حضور در سربرگ را دارند، عبارتند از: نشانه و عنوان، نشانی، عناوین مانند «تاریخ، شماره، پیوست» که با توجه به فایل های آماده برای نامه نگاری های اداری، بر روی سربرگچاپ نمی شوند و تنها فضای لازم برای چاپ آنها توسط چاپگرهای رومیزی در سربرگ پیش بینی می شود. همچنین عناصر بصری تزئینی دیگر. بطور معمول محل قرارگیری آرم و عنوان در بالای سربرگ پیش بینی می شود، این مورد به ویژه در سربرگ های ادارات دولتی بعنوان یک اصل رعایت می شود. اگر چه در سایر موارد طراح می تواند با توجه به روحیه و محدوده ی فعالیت سفارش دهنده، مکان مناسب برای قرار گرفتن آرم و عنوان را تعیین کند.

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری کانون تبلیغات | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری رفتر مهندسی | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری دفتر وکالت | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری دفتر حقوقی

محل قرار گیری آرم در طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری کجاباشد بهتر است؟ بدیهی است که محل قرارگیری آرم نباید لطمه ای به کاربری اصلی سربرگ (ضرورت نگارش متن بر روی آن) وارد کند. قرار گرفتن نشانه و عنوان در سمت چپ یا راست (بالا) سربرگ بستگی به شکل و جهت نشانه دارد، ولی بطور معمول در سربرگ های دولتی نشانه در سمت راست بالا قرار می گیرد تا امکان درج تاریخ و شماره نامه در سمت چپ بالا میسر باشد، زیرا درج موارد یاد شده در سمت چپ این امکان را فراهم می کند تا پس از آرشیو و بایگانی نامه های وارده، دستیابی به نامه های مورد نظر بر اساس شماره و تاریخ نامه (در هنگام ورق زدن پرونده بایگانی شده سریع تر انجام پذیرد.) ابعاد نشانه، اگر چه متأثر از شکل گرافیک آن قابلیت کوچک و بزرگ شدن خواهد داشت ولی غالباً محدوده ای بین 5 تا 15 سانتیمتر مربع را به خود اختصاص می دهد. اندازه قلم عنوان نیز بسته به کوتاه یا مفصل بودن آن بین 10 پوینت تا 14 پوینت تعریف و معمولاً با قلم ضخیم ارائه می شود.

لازم به توضیح است در صورتی که عنوان طولانی باشد، امکان شکستن آن به دو یا سه خط مقدور است و اغلب بخش های اصلی عنوان را با قلم بزرگ تر از بخش های دیگر قید می کنند. عنوان بلافاصله در کنارآرم قرار می گیرد و بر حسب شکل آرم و ضرورت های دیگر، در پایین، چپ یا راست نشانه جای خواهد گرفت. اگر چه محل قرار گیری عنوان بسته به شکل کلی سربرگ قابل تعریف است اما قرار گیری عنوان در بالای نشانه ی فرضی دور از ذهن است. نوع قلمی که برای عنوان استفاده می شود باید با گرافیک آرم و محدوده فعالیت صاحب آن متناسب باشد. نشانی اغلب در سربرگ قید می شود. اندازه ی قلم نشانی نیز متاثر از کوتاه یا بلند بودن آن محدوده ای بین قلم 8 تا 12 پوینت نازک خواهد داشت، اگر چه نوع فونت قلم انتخابی در اندازه ی قلم بسیار تعیین کننده است.

طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری فروشگاه | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری سازمان | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری موسسه | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری آموزشگاه | طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری تولیدی

حاشیه ها در طراحی ست اداری و اهمیّت سربرگ در ست اداری : همچنین نحوه چیدمان نوشتار نشانی نیز تحت تاثیر دیگر عوامل بصری، می تواند چپ چین، راست چین، وسط چین و یا حتی چیدمانی نامنظم و ساختار شکن داشته باشد.

عناصری که در سربرگ قید می شوند از حاشیه های سربرگ فاصله خواهند داشت (این حاشیه ها از یک سانتیمتر کمتر نخواهند بود). در طراحی گرافیکی سربرگ باید توجه داشت زمینه ی سربرگ حتی الامکان فاقد رنگ باشد، زیرا در صورت عدم رعایت این امر، در هنگام کپی گرفتن یا ارسال سربرگ بوسیله فکس، زمینه ی نسخه ی تکثیر شده، تیره و فاقد کیفیت و کاربرد خواهد بود. همچنین گرفیک اجرا شده برای سربرگ باید به گونه ای باشد تا مشکلی برای نگارش متن و خواندن آن ایجاد نکند. نهایتاً بسته به موضوع و محدوده فعالیت و همچنین نظر سفارش دهنده، محدودیت های ذکر شده امکان کمرنگ شدن دارند و طراحی سربرگ هایی با قطع های متفاوت و گرافیک متنوع امکان پذیر خواهد بود.

قطع 14/8 × 21 A5  سانتیمتر پس از قطع A4 در اولویت طراحی قرار دارد. معمولاً این قطع برای مکاتبات داخلی و یا متن های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. باید توجه داشت اگر چه ابعاد سربرگ های A5 نصف سربرگ های A4 است اما نباید عناصر بصری را نیز به همین نسبت کوچک کرد، بلکه باید دقیقاً و مجدداً انتخاب قلم نوشتار و ابعاد عناصر بصری انجام پذیرد. نحوه گرافیک سربرگ در قطع های گوناگون، معمولاً یکسان است و تفاوت فاحشی با یکدیگر ندارند.

 

نمایش فایل های لایه باز گرافیکی

open consult طراحی سایت - slide design 1 - هلدینگ فرتاک - آموزش ، سئو و طراحی سایت -% - آموزش طراحی سایت - طراحی سایت وردپرس - مجتمع هوشمند طراحی و دیجیتال مارکتینگ فرتاک - طراحی سایت فروشگاهی -

پشتیبانی 24 ساعته

همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید!

open consult طراحی سایت - slide design 1 - هلدینگ فرتاک - آموزش ، سئو و طراحی سایت -% - آموزش طراحی سایت - طراحی سایت وردپرس - مجتمع هوشمند طراحی و دیجیتال مارکتینگ فرتاک - طراحی سایت فروشگاهی -

پشتیبانی 24 ساعته

همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید!

Summary
Review Date
Reviewed Item
Office set design and the importance of the header in the office set
Author Rating
51star1star1star1star1star

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *